Australian Monitor AMPAV40W Powered Speakers High quality White
Our Price (inc. GST):
Average Retail:
You Save:
Quantity in stock
1
Freight Cost:
Syd:
Melb:
Calculate freight to your postcode:
Full Australian Warranty
Australian Distributors
Product is in a sealed box
PRODUCT ID: AMPAV40W
Description
High quality, active 3 way stereo speakers, 5.25 bass driver, 0.5" dynamic mid range tweeter and a 1" piezo HF tweeter. On-board power amplifier, 40W RMS, stereo RCA and balanced inputs. On-board bass, treble and volume push button control. USB playback with control. Complete IR remote control included. Supplied in pairs (one active, one passive) with mounting brackets. White.